Keemilist koorimist on inimesed kasutanud juba ammustel aegadel, kuigi see sõna - hape - võib tunduda hirmutav, on tegemist siiski suhteliselt meeldiva ja tulemuselt efektiivse hooldusega. Samaaegselt tuleb märkida, et keemilised koorimised on laialdase populaarsuse saavutanud just tänu uskumatult kiirele ja nähtavale efektile naha üldise seisundi parandamisel ja jumekuse lisamisel. Kuna kes meist ei sooviks omada nooremat, siledamat ja kaunimat nahka ning seda tõesti saavutada paari nädala jooksul
Keemiliste koorimiste teostamiseks kasutatakse tänapäeval väga erinevaid aineid, milledest enamlevinud on glükoolhape. Teaduslikud uurimused on tõestanud, et kõrge protsendiga glükoolhappel on võime aktiviseerida kollageeni süntees, mis tagab nahka pinguldava efekti. Lisaks sellele on avastatud glükoolhappe antioksüdatiivne, põletikuvastane ja pigmentlaike helendav toime. Lisaks kasutatakse laialdaselt salitsüülhapet, püruuvhapet, aselaiinhapet, resortsinooli, triklooräädikhapet ja piimhapet. Erinevaid happeid omavahel kombineerides on võimalik leida just igale kliendile ja tema nahaprobleemile kõige sobilikum variant.
Keemilise koorimise korral eemaldatakse nahakihid vastavalt koorimise tugevusele kuni pärisnahani. Tänu vanade naharakkude eemaldamisele ergutatakse uute rakkude paljunemist - see tähendab värskemat ja tervemat nahka. Väga oluline osa on ka uue ja parema kollageeni tekkel, mis on väga oluline kortsudevastases võitluses. Lisaks värskendavale ja kortse silendavale toimele on keemilisel koorimisel väga head tulemused ka probleemse ja aknele kalduva naha seisundi parandamisel, sealhulgas ka rosaatsea ja seborroiline nahapõletik. Sellega seoses silendab keemiline koorimine ka ebatasasat nahastruktuuri, võitleb nahapigmentatsioonihäirete vastu nt hüperpigmentatsioon, melasma, lentigo, hüpopigmentatsioon. Väheneb ka nahakuivus ja kuperoosa.
Keemilist koorimist võib teha erinevatele piirkondadele. Enamasti soovitakse seda näole ja kaelale, kuid koorida võib ka dekolteed, selga, käsi ja muid piirkondi. Kõigepealt puhastatakse kooritav piirkond spetsiaalse näopiima ja veega, seejärel kantakse pintsliga peale sobiv hape või hapete segu. Olenevalt happe tüübist sõltub koorimise tugevus, kas happe pealhoidmise ajast või pealekantud kihtide arvust. Seejärel hape neutraliseeritakse ja kantakse peale kreem või sobiv mask. Happekoorimiste puhul on väga oluline ka ettevalmistav ja kodune hooldus - kindlasti peab kasutama päikesekaitsekreemi, spetsiaalset niisutavat kreemi ja happelist kreemi, et tugevdada soovitud tulemust ning loomulikult ei tohi hoolduskuuri ajal päevitada. Oluline on ka kuulata oma kosmeetikut ja järgida kõiki tema nõuandeid.