Milleks minna massaaži?
Massaaž on juba aegade hämarusest pärit üks esimesi ravitsemisviise. Igaüks meist on tegelikult teinud massaaži. Kui me äralöödud põlve kohe instinktiivselt silitame, siis pole seegi midagi muud, kui massaaž.
Massaaži peamine eesmärk on kiirendada organismi ainevahetust - jääkainete kudedest väljaviimist ja toitainete kohaletoimetamist. Kiirest elutempost tulenev stress, tööst tingitud kehalised vaevused, tuju langus, traumade ja operatsioonijärgne organismi nõrkus on ühed enamlevinumad põhjused massööri külastamiseks. Suure osa klientidest moodustavad ka sportlased, kelle treeningvormi hoidmisele ja võistlusteks ettevalmistamisele aitab massaaž tublisti kaasa.
Massaaž on kahepoolne protsess. Suur osa selle õnnestumises on kliendi suhtumises, tema vastuvõtlikkuses ja tahtes ennast eelkõige ise aidata.
Massaaži hea omadus on see, et seda võib teha ka siis, kui inimene on terve ja kusagilt ei valuta. Tulla võib ka lihtsalt lõõgastuma ja väikest energialaengut saama. Just nii nagu me tunneme rõõmu näiteks ujumisest, saunast, väikesest jalutuskäigust.
Mida peaks teadma massaaži minnes?
Massaaži ei ole lubatud teha, kui esinevad järgmised seisundid:
- kõrge vererõhk
- palavik
- ägedad põletikulised protsessid
- halvaloomulised kasvajad
- samuti ei tehta massaaži veenilaiendite piirkonnas
Massaaži tulles oleks hea varuda endale aega, et ei peaks pärast seda kuhugi kiirustama.
Kuna ainevahetus kiireneb, oleks sobiv juua protseduurijärgselt kas mineraalvett või siis ravimteed ning koheselt mitte süüa.
Tutvuge ka Rapla massööri hinnakirjaga.