Kellele ja milleks on D-päevitus mõeldud?

 

Päevitamine rannas või solaariumis on üldtoniseeriv, parandab vereringet, tugevdab immuunsussüsteemi ja naha ainevahetust, lisab organismile D-vitamiini. Samuti kasutatakse solaariumi liigesehaiguste, psoriaasi ja akne raviks. Kunstpäikesel on ka valgusravi efekt, mida psühhiaatrias kasutatakse külma ja pimeduse vastu võitlemisel. Solaarium on suurepärane stressimaandaja.

Tehispäevitust soovitatakse enne lõunamaareisi ja ereda päikese kätte minekut - nahk tuleb päevitamise jaoks ette valmistada. Pärast suvehooaega piisab parasjagu pruuni jume hoidmiseks 1-2 solaariumi külastusest kuus, kuna nahas on rohkem pigmentainet.

Solaariumi võib mõnel juhul soovitada lastelegi, eriti neile, kel probleeme luudega.

Heade lampidega ja uuemaid solaariume võivad kasutada ka rasedad. Lapseootel emad ei tohi siiski üle 10 minuti päevitada ning soovitame eelnevalt arstiga nõu pidada.

Rahvusvaheline Kiirguskaitse Komisjon soovitab 2-3 nädala jooksul kuni 10 kunstlikku päikesevanni, aga mitte üle 50 päevituskorra aastas.

 

UV-kiirgusest

Loomulikus päikesekiirguses on UVA-, UVB- ja UVC-kiired. Solaariumis on UVB-kiirte protsentuaalset osa päevitust kiirendavatest UVA-kiirtest vähendatud. Kahjulikku UVC-kiirgust ei tohiks solaariumis üldse olla. Kaasaegsete kvaliteetklassi solaariumite ultraviolettkiired on oma kiirgusulatuselt kohandatud loomulikule päikesele nii, et oleks võimalik kasutada kõiki tervisele kasulikke mõjusid ilma nahka kahjustamata.

 

Solaariumis käimisest

Naha pruunistamist on soovitav alustada olenevalt nahatüübist kümnest minutist. Edaspidi võib seanss kesta 10-20 minutit. Solaariumis päevitamas käimise tihedus sõltub inimese nahatüübist. Igapäevast solaariumis käimist ei soovitata kellelegi, kes varast vananemist ja ja rohkeid kortse ei soovi, kuna liigne päike kuivatab ning vanandab nahka. Rasuse naha puhul pärsib solaarium rakkude ainevahetust ja vähendab rasusust.

 

Oluline on ka päevituskosmeetika

Naha kaitseks solaariumi UV-kiirte eest on olemas spetsiaalne solaariumikosmeetika - enne solaariumi, solaariumi ajal ja solaariumi järgne. Need tooted kiirendavad päevituse tekkimist, kaitsevad nahka, jumekus püsib kauem ning on ühtlasem. Solaariumikreeme on soovitav peale kanda vahetult enne päevitamist, sest imendumise asemel kipuvad nad hoopis kehalt maha hõõrduma. Piisab õhukesest kihist.

Solaariumijärgsed tooted on niisutavad, pehmendavad ja aitavad nahal taastuda ja pruunil jumel kauem püsida. Neid tooteid tuleks kasutada vahetult pärast päevitamist või samal päeval pärast solaariumis käimist.

 

Meie solaarium: Ergoline Advantage 400 Turbo Power

Ergoline Advantage 400 Turbo PowerTänu Max Tan Turbo Power tehnoloogiale on UV lampide asetus maksimaalselt sobitatud inimese keha kujuga ühtlase ja kiire päevitustulemuse saavutamiseks.

Hea tulemuse näopiirkonnas kindlustab VIT (Very Intensive Tanning) näofiltrite tehnoloogia. Body Form Plus akrüülalus integreeritud peaalusega teeb päevitamise veelgi mugavamaks. 

Alumine osa on komplekteeritud kaela päevituseks spetsiaalse reflektoriga, mis võimaldab UV kiirtel pääseda kaela ja õlgade piirkonda. 

Jahutuse tagab võimas ühesüsteemne reguleeritav jahutussüsteem, mis sisaldab kahte näo- ja nelja kehaventilaatorit.

Hästi eristatavad kontrollpaneeli elemendid hoiavad kasutajat kursis kasutusel olevate funktsioonide kohta. Lisaks mugavale ja kiirele päevitusele on solaariumile sisseehitatud parema meeleolu loomiseks Stereo Sound helisüsteem.


Kehalambid: 40 x 160W
Cosmedico Cosmosun 23R
UVA 22 Mw/cm², UVA ja UVB suhe 2,3%, reflektoriga

Näolambid: 3 x 400W
Cosmedico Ariana N 500
UVA 110 Mw/cm²

 

Tutvuge ka Rapla solaariumi hinnakirjaga.

 

Go to top